Zastosowanie taśm i złącz IDC

jarmoluk / Pixabay

Jednym z bardzo praktycznych i jednocześnie innowacyjnych rozwiązań jest stosowanie IDC taśma. Dzięki temu można w bardzo prosty i jednocześnie szybki sposób przyłączyć nawet kilka przewodów jednym podłączeniem. Pozwala to również na znaczne zaoszczędzenie czasu jak i kosztów związanych z zakupem kabli do każde z połączeń z osobna. Stąd też tak duże zainteresowanie tym elementem przy tworzeniu różnorodnych połączeń.

Gdzie stosuje się taśmy iDC?

Nie tylko w elektronice, ale również i w telekomunikacji bardzo często stosuje się IDC taśma. Pozwala na to bardzo szeroki wybór, co do ilości żył kabli zastosowanych w danym modelu np. http://www.aksotronik.com.pl/index.php?mod=shop&tree=066016. Ponadto dzięki tak szerokim możliwościom element ten bez przeszkód można wykorzystać w nawet najbardziej wymagających projektach. Cieszą się one również bardzo dużym zainteresowaniem wśród konstruktorów aplikacji niskonapięciowych.

Współgra z innymi złączami

Dodatkowym atutem jest to, że jest IDC taśma jest kompatybilna również z innymi złączami. Dzięki temu idealnie nadaje się do połączeń między modułami dysków twardych, płyt z klawiaturami czy nawet i z wyświetlaczami oraz płytek prototypowych. Tak szerokie zastosowanie wpływa na wysoką użyteczność danego elementu i to nie tylko w elektronice. Zastosowana taśma ułatwia montaż.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*