Czy nieruchomości wymagają audytu bhp?

paulbr75 / Pixabay

W celu dobrego dopasowania środki ochrony ważne jest poznanie potencjalnych zagrożeń i odpowiednie ich rozpoznanie. Audyt bhp zajmuje się tego typu rzeczami. Przeprowadza ocenę ryzyka zawodowego na wszystkich stanowiskach pracy. Znając niebezpieczeństwa, jakie występują w danej firmie znacznie łatwiej dobrać środki, które skutecznie będą im zapobiegać bądź minimalizować straty w przypadku ich zaistnienia. Rola audytu bhp sprowadza się również do pomocy w zapewnieniu ochrony przeciwpożarowej a w tym między innymi do doboru dróg ewakuacyjnych czy też odzieży ochronnej zgodnie z przepisami i ogólnymi zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Wybór środków ochronnych

Dobór środków ochrony to bardzo istotna kwestia ale ważne jest też to aby pracownicy wiedzieli kiedy i w jaki sposób ich użyć. Dlatego też audyt bhp przeprowadza szkolenia dla wszystkich pracowników danej firmy, na których mogą się dowiedzieć nie tylko o potencjalnych niebezpieczeństwach ale również o tym jak sobie poradzić w momencie ich wystąpienia. Pracownicy mogą zapoznać się danymi środkami ochrony i sposobie ich wykorzystania. Ponadto zdobywają wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, co jest bardzo istotne i przydatne nie tylko w czasie pracy.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*