Czy jest stan deweloperski?

cdu445 / Pixabay

Nowe mieszkanie można nabyć w różnej formie. Niektórzy sprzedają swoje nieruchomości już w pełni użytecznym, wyremontowanym stanie, gdzie posiadają kompletne wyposażenie, pomalowane ściany, meble i tym podobne. Rzecz jasna, każdy inwestor policzy sobie ekstra za własnoręczne zajęcie się przystosowaniem budynku do potrzeb nowych lokatorów, lecz nie chodzi tutaj tylko o pieniądze. Gruntowny remont, szczególnie w starszych, zabytkowych posiadłościach, potrafi być wyjątkowo trudny do przeprowadzenia. Nawet mistrzowsko wykazana sala w końcu musi poddać się naturze, dlatego zabiegi konserwacyjne są wymagane regularnie. Mieszkania deweloperskie to natomiast zupełnie inne bajka. Są to lokale oddane do użytku w stanie podstawowym.

Niska cena, surowa forma

Kupując mieszkanie przez atlasestates.pl bez wyposażenia ma się dużą szansę zaoszczędzić nieco pieniędzy. Jeśli jest się obeznanym z fachem i ma się możliwość samodzielnego remontu, to koszty za takie mieszkanie są okażą się wyjątkowo niskie. Fakt, nadal trzeba wydać pieniądze na meble i materiały, lecz wciąż jest to zdecydowanie mniejsza suma.

Jest kilka cech, które muszą posiadać mieszkania deweloperskie, aby były dopuszczone do sprzedaży. Są to:

  • niepomalowane bądź pokryte białą farbą ściany
  • nienaruszony sufit
  • gotowość do podłączenia systemów sanitarnych
  • okna wraz z parapetami
  • balustrady na schodach

Przed kupnem można oczywiście samodzielnie dokonać przeglądu mieszkania i zdecydować, czy spełnia ono nasze wymaganie, czy nie. Taką wizytę najlepiej odbyć bez zapowiedzi, aby stan lokalu był autentyczny.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*